כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

סקירה על מגמות בעולם הטיסות 2012

בזמן האחרון אנו עדים למגמה בה יותר ויותר נוסעים מחפשים למצות את המיטב מהטיול שלהם. למרות שהמטרה העיקרית היא פשוט לצאת לחופשה, הרי שהפחתה משמעותית בהוצאותיה תהיה תמיד בראש מעייניו של הנוסע. לכן, אנו צופים השנה ליותר ויותר נוסעים שיחפשו טיולים מוזלים כמו 'הכל כלול', דילים וחבילות נופש וכן "קרוזים" – שייט באוניה.

בהתאם לכך, נוסעים רבים רואים בערים הגדולות יעדים נפלאים לחופשת סוף השבוע, משום שהן מרכזות את הכל במקום אחד ומאפשרות חופשה במחיר כולל שיהיה לרוב נמוך מהממוצע. ניתן גם לראות לא מעט מטיילים אשר 'משתמשים' ביעדים מסוימים, מוזלים ומשניים יותר בדרך כלל (מבחינה תיירותית כמובן), כמעין 'שער' או בסיס יציאה לאזורי טיול נרחבים ומתויירים יותר. דוגמא נפלאה לכך היא העיירות הקטנות לאורך חופי קוסטה ברווה בספרד, אשר מהן אפשר להגיע בקלות לברצלונה המדהימה – וגם ליהנות מחוף ים משגע.

לטוס עם חיית המחמד

בשנת 2011 כבר הורגשה המגמה הזו בעוצמה יפה, אך כנראה 2012 היא שנת הבשורה במובן הזה. השינויים שהנהיגו חברות רבות בהגבלות הכבודה ובמחירים שהן גובות עבור משקל נוסף, הם הפתח להתעצמות המגמה הזו – וחברת וירג'ין כבר דיווחה על עלייה של 1500 אחוזים (!!) בכמות המטיילים שלוקחים את כלביהם עמם לחופשה לעומת 2003.

חופשות ספורט התנדבותיות

המשבר הכלכלי העולמי שחל ב-2009 (פחות הורגש, למזלנו, כאן בישראל, אך כן פגע קשות במדינות שונות ברחבי העולם) הביא איתו רעיונות חדשים אשר מתמקדים בנתינה ובתרומה. בין הרעיונות הללו, בולטת במיוחד חופשת הספורט ההתנדבותית. במה מדובר? ספורטאים מפורסמים אשר לוקחים חלק באירועי ספורט גדולים, משלבים בחופשה שלהם תחרויות ופעילויות ספורטיביות שכל מטרתן היא איסוף תרומות וגיוס כספים למטרות חברתיות שונות. המעמד של אותם ספורטאים עוזר מאוד בגיוס התרומות הללו ויחד עם האפשרות לשרוף כמות נכבדת של קלוריות, מתקבלת חופשה מושלמת.

תוכניות הריאליטי קובעות מגמות חדשות

לא מעט תוכניות ריאליטי בוחרות תפאורה מושלמת לתוכנית - יעדים אקזוטיים בכל רחבי העולם. כך נכון לגבי הישרדות ובמיוחד לגבי המרוץ למיליון, בו הצופים התוודעו, יחד עם המתחרים, למקומות מדהימים ואטרקציות נפלאות בכל רחבי העולם. המאפיין הזה של תוכניות ריאליטי, כאן בישראל ובעולם כולו, לא הולך להיעלם והוא תורם תרומה משמעותית מאוד לאותם צופים: בזכות התוכניות הללו, הם שוקלים לטוס לחופשה באותם מקומות בדיוק, כדי לראות אותם לא רק דרך מסך הטלוויזיה. ואת המגמה הזו חשות גם חברות התעופה.

הבונוסים החדשים לכל נוסע

יצרניות מטוסים רבות החליטו לאחרונה לצמצם ולהקטין את החלל שתופס תא הטייס בקדמת המטוס. פירוש הדבר הוא הרבה מאוד הטבות לנוסעים עצמם: יותר מקום לרגליים, יותר מקום לכבודה ובקיצור – נוחות של ממש. לאלו אפשר להוסיף את 'המחלקה החדשה' שצצה לה בשנים האחרונות – האפשרות לישון, ממש לשכב לגמרי, במחלקת התיירים ולא רק להוריד את המשענת (ולהפריע לנוסעים שמאחור). הרעיון הזה, שנחשב עדיין טרי למדי, מוצע בדרך כלל כאפשרות של רכישת שלושה מקומות סמוכים (במחיר מוזל כמובן) אותם ניתן להפוך למיטה: הידיות מתקפלות וישנו מנשא לרגליים, שמאפשר 'לנעול' ולייצב את הגוף לאורך כל הטיסה. תענוג.

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר
Google+