כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

לטוס בהריון

טיסות לחו"ל הן תמיד מבורכות ומהוות מאורע משמח במיוחד, יחד עם זאת ישנם מצבים שכדאי להתייחס אליהם בכובד ראש לפני שעולים על טיסה, אחד המצבים הללו הם הריון. ישנם טיעונים בעד ונגד לשאלה האם לטוס בהריון. ישנם כאלה הטוענים שעדיף להימנע באופן גורף מטיסות ולא לטוס בהריון כבר מהשבוע הראשון, אחרים יגידו שטיסות בזמן הריון אינן מומלצות רק משבוע ספציפי ועוד. מרבית חברות הטיסה מאפשרות לטוס בהריון עד שבוע ה- 36 להריון, אך נושא התקנות בעניין שמור להחלטה של כל חברה באופן פרטני. מטרתו של המאמר הבא הוא לבאר את הנושא ולחדד את הסיכונים שכרוכים בטיסה בעת הריון.

לטוס לחול בזמן הריון

האם זה מסוכן לטוס בהריון ?

באופן כללי, הטיסה עצמה אינה מהווה סכנה לנשים בהריון בשום שלב. יחד עם זאת, ישנם אירועים פוטנציאליים שהסבירות להתרחשותם עלולה לגדול במידה וטסים בהריון. כדאי להימנע מטיסות במקרים הבאים וזאת לצורך שמירה על זהירות. נשים אשר סובלות מפחד מהותי מפני טיסות , או נשים אשר מועד הלידה שלהן קרב, והן בשבועות שאחרי השבוע ה- 36, כמו כן, מקרים בהם יש עבר רפואי של הפלות, מחלות לב, ריאות או אנמיה כדאי להימנע מטיסות במהלך ההיריון על מנת למנוע תרחישים לא נעימים. הסכנה העיקרית אשר כרוכה בטיסות בהריון היא הגברת הסיכון לקבלת תסחיף פקיקי. תסחיף פקיקי זהו למעשה קריש דם המשחרר למחזור הדם ועלול לגרום לחסימת הוריד ואף להוביל לאירוע. הסבירות לקבלת תסחיף פקיקי הוא די נמוך ועומדת על כ- אחד לחמשת אלפים אך עולה כשמדובר על נשים בהיריון במהלך טיסה.

כיצד להימנע מהסכנות של לטוס בהריון ?

תסחיף פקיקי נובע בדרך כלל כתוצאה מחסור תנועה ואנשים אשר נמצאים בתנוחה סטטית במשך זמן רב עלולים לפתח תסחיף פקיקי. כידוע, טיסות הן מצבים בהם אדם יושב שעות רבות, לעיתים אף למעלה מעשר שעות באותה התנוחה, דבר אשר מגביר את הסיכון באופן משמעותי לקבלת תסחיף פקיקי שכזה. על מנת להמנע מהמצב חשוב להקפיד על תזוזה כמה שניתן, מומלץ לנשים שבחרו לטוס בהריון לקום ולהתהלך בכל הזדמנות שניתנת להן, ישנם פרקי זמן רבים בהם התנועה מתאפשרת במטוס ואין הכרח להשאר על הכסא. בנוסף, חשוב להקפיד על ביצוע תרגילי התעמלות שונים במהלך הטיסה כמו הנעה של פרקי הידיים והרגליים. מחקרים שונים מראים על כך שלבישה של גרב אלסטית גם היא מקטינה את הסיכוי לקבלת תסחיף פקיקי. כמו כן, חשוב להקפיד על שתייה מים ולהימנע מהתייבשות, ומומלץ בחום להמנע מצריכה של קפאין ואלכוהול. בכל מקרה, חשוב להקפיד על ייעוץ עם הרופא המטפל לפני שבוחרים לטוס בהריון על מנת שיוכל לתת את הנחיותיו והמלצותיו בהתאם להכרות עם העבר הרפואי של המטופלת.

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר
Google+