כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

כיצד תצליח לחסוך כסף בנסיעה לחו"ל

בכל שנה ובמיוחד בקיץ, נוסעים מאות אלפי ישראלי לחופשה בחו"ל בעשרות יעדים אטרקטיביים ברחבי העולם. ההנאה הגדולה שגלומה בטיול כזה, כרוכה גם בהוצאות לא מבוטלות על כרטיסי הטיסה, הלינה, הארוחות, הכניסה לאתרים ולאטרקציות והוצאות על קניות. הפערים במחירים, בנורמות הקניה ובשערי המטבע דורשים מאיתנו להתכונן לטיול גם מבחינת התנהלות כלכלית : לדעת איפה כדאי להמיר מטבעות, מתי להשתמש בכרטיס אשראי, איפה כדאי לקנות וממה מומלץ להמנע. מעט הכנה להתנהלות כספית נכונה בארץ שבה אתם מבלים בחופשה יכולה לחסוך לכם לא מעט כסף.

המרת מטבעות

מומלץ מאוד להגיע לטיול עם כסף מקומי, כדי לא להסתבך עם השערים השערורייתיים של חלפני הכספים בשדה התעופה שבו נחתתם. לפחות 20 אחוז מתקציב הטיול שלכם אפשר להמיר כבר בארץ, מה שיבטיח לכם מספיק כסף עד שתתאפסו על המרת מטבעות טובה באתר הנופש. המרת מטבעות בארץ, הכי כדאי לעשות בסניפי דואר, שבהם אין עמלה על ההמרה ויש הנחות של כמה אגורות ליחידת מטבע בהמרה של מעל 800 דולר. לפני הנסיעה עדיף שתדעו מראש איפה עדיף להמיר כספים ביעד שאליו אתם נוסעים – דרך מדריכי מטיילים או המלצות של חברים. אל תגיעו למצב שאין לכם ברירה אלא להמיר באיזור תיירותי שבו יגזרו עליכם קופון. ודאו שאתם יודעים כמה תקבלו אחרי עמלה עוד לפני שהעברתם את הכסף לחלפן.

המחאות נוסעים

המחאות נוסעים, או בלעז – טרבל צ'קס, הם דרך מצויינת לשמור על הכסף שלכם בחו"ל כי הן מבוטחות מפני גניבה. כמעט בכל אתר בעולם תוכלו לפדות אותם בלי בעיה. מומלץ לעשות את זה בסניפים של אמריקן אקספרס או בסוכנויות תיירות שבהם לא יגבו מכם עמלה. את הטרבל צ'קס מומלץ לרכוש בארץ, גם כן בדואר, שבו לא יגבו מכם עמלת רכישה.


שימוש בכרטיס אשראי

בחו"ל אתם זקוקים לכרטיס אשראי בינלאומי, שבכל הוצאת כסף מכספומט או גיהוץ של הכרטיס ממיר את החשבון שלכם בשקלים לדולרים ומדולרים למטבע המקומי. אתם משלמים ריבית כפולה על המרות הכספים האלה, לכן, כשאפשר להמנע, רצוי להמעיט בשימוש בכרטיס אשראי ולשמור אותו כאמצעי גיבוי לעת הצורך.

איפה עושים שופינג?

עבור רבים, קניות הם חלק בלתי נפרד מחווית הטיול בחו"ל וחובבי שופינג לא אוהבים להגביל את עצמם כשהם בחופש. יחד עם זאת, מומלץ לא להתבלבל משערי המטבע הזר ולקנות דברים שאפשר למצוא בארץ יותר בזול. כדאי להתמקד רק במוצרים ייחודיים שיש למדינה להציע באופן מיוחד. לפני הנסיעה חשוב ללמוד בספרי מטיילים או באינטרנט על אתרי השופינג השונים : איפה הכי זול לקנות כל דבר. חשוב להכיר את נורמות הקניות – באילו מקומות מקובל להתמקח עם המוכרים (ומיקוח מגיע עד 30% מהמחיר הראשוני ולא יותר) ובאילו מקומות ניסיונות התמקחות יתקבלו כחוצפה ישראלית טיפוסית ולא יעזרו לכם בכלום.

חופשה נעימה!

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר
Google+