כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

כרטיס טיסה אלקטרוני (E-Ticket)

בשנים האחרונות, מאוד נדיר להיתקל בשדה התעופה באנשים אשר מפשפשים בפאניקה ובהיסטריה בחפציהם, בניסיון נואש למצוא את כרטיס הטיסה שלהם. בעבר מחזה כזה היה נפוץ מאוד, אך כיום זה כמעט ולא קורה, למעשה. מדוע? בעיקר הודות לכרטיס הטיסה האלקטרוני, ה-e-ticket, בו משתמשות כיום רוב חברות התעופה.

סרטון הסבר (אנגלית)הכרטיס האלקטרוני הוא כרטיס מיוחד אשר מונפק על שם מזמין הטיסה מייד לאחר התשלום, אך נותר במחשבי חברת התעופה ואינו מסופק לנוסע בצורה פיזית. מבחינת המידע שיש בו, הוא זהה לכרטיס הטיסה הפיזי, מהנייר: יש בו את פרטי הטיסה, את זמן היציאה, את הפרטים האישיים של הנוסע, את שדה התעופה ממנו ממריא המטוס ושדה התעופה בו הוא נוחת, את המחלקה בה יישב הנוסע ועוד. מכל בחינה אחרת, מדובר בשדרוג משמעותי לעומת הכרטיס הידני. וזו הסיבה מדוע חברות תעופה וגם נוסעים מעדיפים תמיד הזמנה של כרטיס טיסה אלקטרוני. למעשה, על פי הערכות שבוצעו בשנת 2007 בקרוב כמעט 100 אחוזים מכרטיסי הטיסה שיונפקו על ידי חברות התעופה יהיו אלקטרוניים.

איך זה עובד? ברגע שהנוסע מגיע אל שער העלייה למטוס, הוא צריך להציג בסך הכל פרטים מזהים כמו רישיון הנהיגה, תעודת הזהות או הדרכון. ברגע שהפרטים אומתו מול אלו שנמצאים על המחשב של חברת התעופה, יונפק לו כרטיס עלייה למטוס (boarding pass), איתו הוא יוכל להמשיך אל המטוס עצמו.

הזמנת כרטיס טיסה אלקטרוני יכולה להתבצע מול חברת התעופה או סוכן הנסיעות שלכם, אך האפשרות שנחשבת היום אולי לנפוצה ביותר, היא ההזמנה המקוונת. במצב כזה, כמעט תמיד יונפק עבורכם כרטיס אלקטרוני ויותר מזה: במסגרת הרכישה באינטרנט, ייתכן ולא תצטרכו ליצור כל קשר עם חברת התעופה ממש עד העלייה למטוס.

חברות תעופה אשר משתמשות ומציעות ללקוחותיהן כרטיסים אלקטרוניים, חייבות להחזיק כמובן במאגר מידע גדול על כל הנוסעים, כזה אשר מקושר אל שירות הלקוחות עצמו. בדרך זו, ניתן לעדכן את פרטי הרכישה בזמן אמת ולהעביר זאת, באופן אוטומטי, אל כל הגורמים הנוספים הרלוונטיים לטיסה (צוות המטוס עצמו, שדה התעופה ועוד).

בהזמנת כרטיסי טיסה דרך אתרי האינטרנט של חברות התעופה, יכול הלקוח לשלם במהירות ובקלות בעזרת כרטיס אשראי או כל תשלום אופציונאלי אחר. ברגע שעשה זאת, מאגר המידע של חברת התעופה מתעדכן אוטומטית, ו'יוצר' כרטיס אלקטרוני עבור הטיסה הספציפית בה הוזמן המקום.

טיסה נעימה!

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר
Google+