כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

השכרת רכב בחו"ל - דברים שחשוב לדעת

ישנם טיולים, בעיקר אשר מתנהלים במרחבים הפתוחים, טיולי טבע ומסעות בין ערים, בהם השכרת רכב בחו"ל היא הכרחית, לא פחות. אבל, לפני שאתה רץ להזמין את הרכב המבוקש, עצור והקדש כמה דקות לקריאת העובדות הבאות. הן יעזרו לך לבצע את ההזמנה המשתלמת והפשוטה ביותר.

מועד ההשכרה

רוב מומחי השכרת הרכבים ממליצים להזמין את הרכב כמה שבועות לפני הטיסה. כך, תוכל לשריין לעצמך כל סוג של רכב ותדע שהמבחר גדול יותר. הזמנה מוקדמת יכולה, במקרים מסוימים, גם להפחית במחיר ההזמנה.

עם זאת, אין שום מניעה להזמין רכב להשכרה ימים ספורים לפני הטיסה או אפילו עם נחיתתכם ביעד. חברות ההשכרה זמינות בכל רגע נתון, והן יעשו הכל כדי שתהיה מרוצה. רק אל תשכח: אפשרות הבחירה שלך תהיה מצומצמת בהרבה.

אגב, אם אתה מתכוון להזמין רכב יוקרה או רכב גדול במיוחד (מיניוואן למשל), כדאי שתעשה זאת גם כן מספיק זמן מראש, משום שרכבים אלו נפוצים הרבה פחות מאשר רכבי המשפחה הסטנדרטיים.

מקום ההשכרה

סעיף זה נחלק לשניים: המקום בו תבצע את ההזמנה והמקום ממנו תיקח את הרכב, בפועל. לגבי החלק הראשון - מומלץ תמיד לבצע את ההזמנה עוד בארץ, לפני היציאה לטיול, משום שלרוב היא תהיה זולה יותר. כך חברות השכרת רכב בחו"ל מושכות אותך אליהן. אם תזמין רכב רק כאשר תגיע אל היעד, המחירים שיוצעו לך יהיו אלו הרווחים באותו מקום (והם לרוב גבוהים בהרבה ממה שתוכל להשיג בארץ).

לגבי המקום ממנו תיקח את הרכב - חשוב שתוודא כי נקודת ההשכרה נמצאת קרוב ככל האפשר לשדה התעופה בו אתה נוחת או למקום ממנו אתה מתחיל את הטיול שלך, כדי שהאיסוף וההחזרה יהיו פשוטים ולא יגררו שעות של נסיעה בתחבורה ציבורית רק כדי לשים את ידך על הרכב.

ישנה חשיבות גם למקום בו תחזיר את הרכב. מטיילים רבים מתחילים את הטיול במדינה אחת ועוברים במהלכו למדינה אחרת (נפוץ מאוד באירופה ובארה"ב). כאשר מדובר בחברה גדולה עם סניפים בכל רחבי העולם, לא תהיה חייב להחזיר את הרכב במקום בו אספת אותו - אך חשוב שתוודא זאת מראש ותצהיר על כך כבר במעמד ההזמנה.

הרכב

חברות השכרת רכב בחו"ל מדרגות את סוגי הרכבים לפי קבוצות: מיני, משפחתיות, רכבי עסקים, רכבים גדולים במיוחד ורכבי פאר. אין זה אומר שכל הרכבים בכל קטגוריה זהים ולכן, מומלץ לא 'להינעל' על קבוצה אחת אלא לברר אילו רכבים בדיוק נמצאים בה. אולי אחד מהם יתאים בדיוק לדרישותיך.

בהקשר זה חשוב מאוד שתים לב לשני דברים: גודל הרכב וגודל תא המטען. זכור כי מה שמספיק לך בארץ לא בהכרח יספיק גם בטיול, על שלל המזוודות שנמצאות עם כל נוסע, הבוסטר לתינוק, העגלה ועוד. כך נכון גם לגבי תא המטען, שיכול להוות פיתרון נוח לכל הכבודה, אם רק יהיה גדול מספיק.

לכן, אנו ממליצים לך להזמין רכב גדול יותר מזה אליו אתה רגיל בארץ. ההבדלים בין הקבוצות השונות הם של כמה דולרים ביום והתוספת במחיר תהיה משמעותית מאוד כאשר תתורגם לתוספת מקום ברכב.

הדלק

הנושא הכאוב הזה, כאן בישראל, יכול להפוך לכאוב לא פחות גם בחו"ל. כי כאשר אתה מזמין כיום רכב בחו"ל, לענייני הדלק יש השפעה גדולה על המחירים שתשלם בסופו של דבר. אז כדאי שתעבוד לפי הספר.

לכן, לפני שאתה יוצא לדרך מסניף ההשכרה, ודא שהמיכל מלא. אם לא, ציין זאת בפני אנשי החברה ודאג שירשמו זאת בחוזה. אם המיכל אכן היה מלא, דאג להחזירו כך בתום הטיול. אם לא, כל חברת השכרת רכב בחו"ל תחייב אותך על כך בקנס שמן וכבד ביותר. חבל.

רישיון הנהיגה ופרטי הנהג

רישיון הנהיגה הישראלי, למרות שהוא נחשב לבינלאומי, אינו תקף באופן אוטומטי ולזמן בלתי מוגבל בחו"ל. לפני ההזמנה, מומלץ שתברר מה הן ההגבלות גבי רישיון הנהיגה הישראלי והיכן הוא מוכַר על ידי הרשויות. תוכל ללמוד על כך בעמוד הזה (לקוח מתוך אתר משרד התחבורה).

נתוני הנהג חשובים גם הם מבחינת פרטי ההזמנה ועלויותיה. בכל רחבי העולם ישנו רף מינימלי אשר מתייחס לגיל השוכר, מתחתיו לא ניתן לשכור רכב. ברוב המדינות הרף עומד על 24 שנים, אך ישנן גם כאלו שמעמידות אותו על 21. כך או כך, נהג חדש או צעיר ייאלץ לשלם יותר בדרך כלל על השכרת רכב בחו"ל.

המחיר

ככלל, תעריפי השכרת רכבים בחו"ל עומדים על כ-40 יורו ליום בתקופות השיא ועל כ-30 יורו ליום בעונות השפל. עם זאת, המחירים ישתנו מן הסתם בהתאם לסעיפים שהזכרנו עד כאן. לדוגמא: השכרת רכבי יוקרה תגיע למחירים של 800-3,000 יורו לשבוע.

דרכים טובות להשגת מחירים זולים הן: הזמנה מקוונת של הרכב דרך אתרי האינטרנט של החברות הגדולות, הזמנת דילים אשר כוללים טיסה, לינה והשכרת רכב בחבילה אחת וכמובן השכרת רכב בחו"ל כאשר הביקוש אינו בשיא.

נסיעה טובה!

המאמר באדיבות קבוצת תמיר השכרת רכב וליסינג - מעל 43 שנים של שירות!