כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

תוכניות חברות התעופה לנוסע המתמיד

כמו רובנו, גם אתה בוודאי טסת כבר פה ושם לחופשות או לפגישות עסקים מעבר לים. וכמו כולם, גם אתה בוודאי חשבת להצטרף לתוכניות הנוסע המתמיד של חברות התעופה השונות, או שכבר עשית זאת. חשוב שתדע שהיום התוכניות המוצעת לנוסע המתמיד כוללות הרבה יותר מאשר רק צבירת מַיילים לקראת הטיסות הבאות. יודע מה? זה הרבה יותר מזה: היום אפשר באמצעות התוכניות הללו לצבור מַיילים מבלי לטוס כלל.

עכשיו אתה בטוח סקרן לדעת כיצד זה קורה

הרעיון מאחורי תוכניות הנוסע המתמיד פשוט למדי: חברות התעופה מנסות לזכות בך כנוסע קבוע לכמה שיותר זמן ומוכנות לטובת העניין הזה, לצ'פר אותך לא מעט. אתה חייב להבין: עבור החברות הללו, הרבה יותר יקר לחפש לקוח חדש. נוסעים קבועים 'מקלים עליהן את העבודה' ולכן, הם זוכים להטבות. ההטבה הנפוצה ביותר היא צבירת מרחק טיסה וירטואלי באותה חברת תעופה, על כל טיסה אמיתית בה תשתתף. את המרחק הוירטואלי הנוסע המתמיד יכול להמיר למיילים של טיסה בפועל באותה חברה, לעיתים עד מצב של טיסה מלאה ללא תשלום.

תוכנית הנוסע המתמיד הראשונה בעולם נהגתה בשנת 1981, על ידי אמריקן איירליינס. המטרה, כמה מפתיע, הייתה למשוך כמה שיותר נוסעים להשתמש בשירותיה לאורך כמה שיותר זמן. הנוסעים זכו לצ'ופר נפלא – מייל תמורת מייל – על התמדתם ועל נאמנותם לחברת התעופה האמריקנית. כדי לפתות את הלקוחות עוד יותר, התוכנית כללה גם שירותי השכרת רכב ומלונות. בעקבות ההצלחה המיידית, הגלידה החברה לעשות והציעה ללקוחות החדשים בונוס של 5,000 מיילים בחינם, רק על עצם הצטרפותם לתוכנית. כמובן שההצלחה הגדולה גרמה לעוד שלל חברות לפעול כמו אמריקן איירליינס, עד למצב בו כיום כל חברת תעופה שמכבדת את עצמה מציעה תוכנית כזו.

גם תעשיית התיירות העולמית וחברות השכרת הרכב הבינלאומיות הושפעו מהחידוש המדהים הזה. המלונות בתחילה לא התלהבו להצטרף כשותפים בתוכניות הללו, אלא פתחו בתוכניות משלהם, תוכנית 'האורח המתמיד'. כיום, רובם דווקא משתפים פעולה עם חברות התעופה בתוכניות אלו. חברות השכרת הרכב נכנסו מייד כשותפות בתוכניות הנוסע המתמיד, וכך נכון עד לימים אלו, למרות עליות ומורדות ביחסים. כיום, ישנן חברות השכרת רכב שנחשבות לשותפות בכמה עשרות תוכניות כאלו במקביל.

תוכניות הנוסע המתמיד: מבט עכשווי

וכעת, לפרט שחיכית לו יותר מכל: האפשרות לצבור מיילים מבלי לטוס אפילו למשך שנייה אחת. היום, ישנן חברות תעופה ברחבי העולם שמציעות תוכניות לנוסע המתמיד, בהן ניתן לצבור נקודות לא רק על ידי טיסה. תוכניות אלו מאפשרות לצבור נקודות גם בעת השכרת רכב ולינה במלונות מסוימים; בעת רכישה באמצעות כרטיס האשראי, שיחות בינלאומיות וקנייה מקוונת בחנויות וירטואליות; ואפילו במסגרת לקיחת משכנתא או מסחר במניות. אתה מבין? יש לך אפשרות לצבור עוד ועוד נקודות ומיילים, מבלי לצאת את גבולות המדינה.

בעת ההצטרפות לתוכנית כזו, חשוב להכיר כמה 'חוקים' ותקנות: המיילים אשר אתה צובר מידי טיסה (או פעולה במסגרת התוכנית) ממשיכים לגדול ולתפוח בשקט בחשבון האישי שלך, ממש כמו חשבון בנק. ככל שתתמיד יותר בטיסות באותה חברת תעופה, כך יגדל ה'חשבון' שלך עוד ועוד. עם זאת, יש למיילים הללו מעין תאריך תפוגה, אשר תלוי במידת הפעילות של החשבון. כלומר: אם במשך תקופה ארוכה (של כמה שנים) לא תוסיף מיילים או נקודות חדשות, מה שצברת עשוי להתפוגג. לכן, לפני ההצטרפות כדאי שתבדוק את הסעיפים הנוגעים לעניין זה בתקנון התוכנית וזכור מידי כמה זמן לעשות זאת שוב, משום שהחברות מעדכנות את ההנחיות לא מעט.

טיסה נעימה

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר
Google+