כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

ביטוח תרמילאים בחו"ל

ברגע שאנחנו יוצאים משטחי מדינת ישראל, הביטוח הרפואי השגרתי שאליו אנו רגילים, כבר לא יכול לעזור לנו. כשאנחנו מתחלים או נפצעים בזמן שהות בחו"ל, בתור מי שאין להם ביטוח רפואי מקומי, נצטרך בדרך כלל לממן מכיסנו את הוצאות הטיפול הרפואי באמצעות רפואה פרטית שיכולה להיות יקרה מאוד, בין אם אנחנו במדינות מתקדמות ומסודרות כמו מדינות מערב אירופה או במדינת עולם שלישי. מי ששוהה בטיול תרמילאים בחו"ל, נמצא בקבוצת סיכון מיוחדת, שדורשת גם ביטוח נסיעות מותאם.

ביטוח לתרמילאים בחול

במה שונה ביטוח תרמילאים מביטוח נסיעות רגיל

נסיעות תרמילאים כוללות בדרך כלל שילוב של כמה מרכיבים בעייתיים : שהות במדינות שהמערך הרפואי שלהם הוא לא מהאיכותיים ביותר על פני הגלובוס ותנאי התברואה בהן לא מהמשופרים. בנוסף, טיולי תרמילאים כוללים לפעמים תנאי שטח מסוכנים, אזורים מוכי פשע ומועדים לחטיפות ועוד. חלק מהמטיילים גם מעורבים בפעילויות ספורט אקסטרים המגדילים את מידת החשיפה שלהם לסיכוני פציעה.

העיקר הבריאות

כל חברת ביטוח מציעה פוליסת ביטוח תרמילאים מעט שונה וחשוב להכיר מראש את כל הכיסויים המגיעים לכם : מה רמת ההשתתפות העצמית שלכם בכיסוי הוצאות רפואיות ומה רמת ההשתתפות המקסימלית של חברת הביטוח. בדקו אילו טיפולים רפואיים מכוסים על ידי הביטוח: ניתוחים, אשפוזים, טיפולי שיניים, טיפול פיזיותרפי ופסיכולוגי במקרה הצורך ועוד.

ביטוח מטען וגניבות

בחלק מהאתרים שאליהם מגיעים תרמילאים, ביטוח נסיעות הכולל פיצוי על אבדן ונזק למטען ופיצוי על גניבות הוא הכרחי. חשוב שיהיה לכם תיעוד ממוסמך של חפצי הערך שלכם שתוכלו להציג אותו לחברת הביטוח במקרה שיינזק, יאבד או ייגנב ולקבל פיצוי בהיקף שקבוע בפוליסה.

הטסה רפואית

הטסה רפואית לארץ כחלק מתנאי פוליסת הביטוח יכולה להעלות את שיעור התשלום משמעותית, אבל גם להציל אתכם במקרי חירום. חשוב לוודא שכיסוי ההטסה הרפואית יכלול גם כיסוי הוצאות לבן משפחה שיבוא לקחת אתכם בעת הצורך.

חילוץ והצלה

בדומה להטסה רפואית, גם בסעיף הפוליסה העוסק בחילוץ והצלה, חשוב לבדוק שיש כיסוי גם לנציג המשפחה שמגיע לקדם את החיפושים. ביטוח חילוץ והצלה כדאי לכל מי שיוצא לטרקים במקומות מבודדים, עם תנאי שטח מסוכנים או אוכלוסיה מקומית בעייתית. שימו לב גם למספר הימים שחברת הביטוח מממנת את משלחות החיפוש.

אסונות טבע

החיים מלאי הפתעות, חלקן יכולות להיות לא נעימות. אסונות הטבע במזרח אסיה בשנים האחרונות הם עדות לכך. ביטוח נסיעות לתרמילאים מומלץ שיכלול גם כיסוי של נזקים שעשויים להיגרם כתוצאה מאסונות טבע באזורי הטיול שלכם.

פיצוי על הוצאות מיוחדות

סעיף נוסף שכדאי שיכלל בביטוח התרמילאים שלכם, ומעטים יודעים על קיומו, רלוונטי במיוחד למי שמטייל באזורים לא מפותחים. בקשו שפוליסת הביטוח תכסה גם הוצאות מיוחדות שאתם עשויים להדרש להם במהלך הטיול או כתוצאה ממנו : ביטול או דחיה של טיול והקדמת חזרה ארצה – הדורשים קנית כרטיס טיסה חדש, יכולים להיות מכוסים ביטוחית אם נגרמו כתוצאה מאסון טבע, מתנאי מזג אוויר, מבעיות בתחבורה מקומית, או להבדיל בגלל קבלת צו 8. גם כיסוי של הוצאות שכר דירה והוצאות נוספות שנגרמו לכם בגלל ביטול הנסיעה מסיבה מקובלת, יכולים להיות מכוסים ביטוחית.

תוכן זה נכתב על ידי רביד ניר
Google+