כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

 • יעד יציאה
 • יעד הגעה
 • תאריך יציאה
 • תאריך חזרה

אליטליה (Alitalia)

טיסות אליטליה הזולות ביותר שאותרו באתר ב- 24 שעות האחרונות (יתכן והמחירים השתנו)

חברת התעופה יעד יציאה חזרה החל מ-

חברת התעופה הלאומית של איטליה ידעה טלטלות רבות בשנים האחרונות. מי שהייתה לספינת הדגל של ארץ המגף שנים רבות, נקלעה לקשיים באמצע העשור הראשון של שנות האלפיים ואף הכריזה על פשיטת רגל. עם זאת, לאחר קניית Alitalia על ידי חברת משקיעים ב-2009, החברה נמצאת בהתאוששות מתמדת.

אליטליה נוסדה ב-1946 וכבר בשנת הפעילות הראשונה שלה הטיסה כעשרת אלפים נוסעים ליעדים שונים. עד שנת 1990 קצב הגידול במספר זה היה מסחרר, כאשר באותה שנה הטיסה החברה במטוסיה 25 מיליון נוסעים – וזה עוד בתקופה שבה המחירים והטיסות עצמן היו הרבה פחות פשוטים ונוחים לכל כיס, יחסית להיום.

ההידרדרות של החברה קיבלה ביטוי רשמי ראשון בשנת 2003, אז הכריזה על קיצוצים נרחבים בכוח האדם שלה, בניסיון לשמור על רווחיות. מאז, ניסתה החברה למצוא משקיעים שונים שייקחו את החברה תחת חסותם העסקית, אך ללא הצלחה. ב-2009 הכריזה החברה על פשיטת רגל, כשבדרך היא מודיעה שלא תוכל לשלם משכורות ל-5,000 עובדיה.

כמו במקרים רבים בעולם העסקים, הצעד הזה הביא דווקא לתפנית חיובית. את Alitalia רכשו קבוצת משקיעים וביניהם מי שעמד בראש חברת תעופה איטלקית קטנה יותר, אייר ואן, מה שהביא למיזוג בין החברות. מאוחר יותר, רכשה חברת Air France-KLM 25% ממניותיה של החברה. לחברת Alitalia חברת בת, אליטליה אקספרס. נכון להיום, היא משתמשת בצי של 154 מטוסים (שניים מהם בהחכרה) ומבצעת טיסות אל 90 יעדים ב-41 מדינות שונות.

Alitalia בישראל

איטליה, ובייחוד הבירה רומא, נחשבות לאחד היעדים המבוקשים ביותר בישראל. על פי נתונים שונים, כחצי מיליון ישראלים מבקרים באיטליה מידי שנה. בהתאם, חברת אליטליה מפעילה מידי יום שלוש טיסות בקו תל אביב-רומא, אל שדה התעופה הבינלאומי של רומא, ליאונרדו דה וינצ'י.

מדיניות הצ'ק אין של Alitalia

אליטליה ממליצה להגיע אל שדה התעופה בין שעה לשעתיים לפני ההמראה המתוכננת, אך יש לזכור כי הזמנים משתנים בין שדה תעופה אחד למשנהו, לכן קחו זאת בחשבון ואף שאלו מראש בעת ההזמנה לגבי עניין זה. החברה מאפשרת כמובן לבצע צ'ק אין מקוון דרך אתר האינטרנט שלה, החל מ-30 שעות לפני ההמראה. ניתן לעשות זאת בין אם אתם נושאים תיק אישי בלבד ובין אם אתם מתכוונים לשלוח כבודה אל בטן המטוס.

מדיניות מטען

למטוס עצמו ניתן להעלות תיק אישי במשקל כולל של עד שמונה ק"ג, בתוספת תיק למחשב האישי, ארנק או מזוודת-יד (אחד מהם בלבד). לגבי מטען אשר נשלח לבטן המטוס, לא ייגבה תשלום עבור מזוודה שמשקלה עד 23 ק"ג.

Alitalia גובה כמובן תשלום נוסף עבור חריגה מהוראות אלו, אך מי שיודע מראש כי הוא עתיד לשלוח אל בטן המטוס משקל עודף, יכול לרכוש באתר האינטרנט של החברה שוברים אשר יקנו לו הנחה של עד 20% בחיוב זה. בעת הזמנת הכרטיסים, תוכלו לדעת כמה תידרשו לשלם על חריגה מהמשקל המקובל.

הנחיות מיוחדות לטיסה עם Alitalia

 • הטסים עם חיית מחמד צריכים להגיע אל דלפקי הצ'ק אין 90 דקות לפני ההמראה
 • ילדים בגיל שנתיים עד 11 יוכלו לשלוח גם הם מזוודה אל בטן המטוס ללא תשלום נוסף, בהתאם למדיניות המטען של החברה (כמו בכרטיס מבוגר)
 • ילדים עד גיל שנתיים יוכלו לשלוח אל בטן המטוס כבודה במשקל של לא יותר מעשרה ק"ג, ללא תשלום נוסף
 • תינוקות עד גיל שנתיים יוכלו לטוס ללא תשלום, אם ישבו בחיק אדם מבוגר
 • ילדים מעל גיל שנתיים ועד גיל 12 יזכו להנחה מסוימת, בהתאם ליעד
 • ניתן לטוס עם חיות מחמד, אך יש לחשב את משקלן בהתאם לתשלום על משקל עודף, על פי מדיניות המטען של Alitalia
 • כלבי נחייה יועלו למטוס עצמו ללא תשלום, אלא אם חרגו מהוראות מדיניות המטען של החברה לגבי כבודה אישית