כרטיסי טיסה במחירים שחברות התעופה לא רוצות שתכירו!

נא לשים לב!

יש לבחור:

  • יעד יציאה
  • יעד הגעה
  • תאריך יציאה
  • תאריך חזרה

אולימפיק אייר (Olympic Air)

טיסות Olympic Air הזולות ביותר שאותרו באתר ב- 24 שעות האחרונות (יתכן והמחירים השתנו)

חברת התעופה יעד יציאה חזרה החל מ-

מידע על החברה

חברת התעופה היוונית Olympic Air הוקמה ב-2009 ולכן היא נחשבת לאחת מחברות התעופה הצעירות ביותר בעולם כיום. עם זאת, היא מגיעה ממשפחה מיוחסת מאוד ונחשבת למעשה לתוצר ההפרטה של חברת התעופה הלאומית של יוון, אולימפיק איירליינס.

לא במקרה נושאת החברה שם דומה מאוד לזה של אמהּ המנוחה. אולימפיק אייר סיפחה אליה במלואם חלק מקווי התעופה של החברה המפורקת במלואם, כולל צי המטוסים והמערך הטכני. היא אפילו נושאת לוגו כמעט זהה, של טבעות צבעוניות שמזכירות מאוד את סמל המשחקים האולימפיים.

כיום, מפעילה החברה היוונית הצעירה טיסות ל-40 יעדים ברחבי העולם, באמצעות צי מטוסים קטן יחסית שמונֵה 24 יחידות בלבד. עם זאת, החברה מתעתדת להתרחב ולגדול מעתה, כשהיא זוכה לתמיכה כלכלית רחבה של קבוצת MIG, שנחשבת לגוף העסקי הגדול ביותר שפועל היום בדרום-מזרח אירופה.

לפי שעה, ישנם עדיין מספר קווי תעופה אשר שייכים במקור לחברת אולימפיק איירליינס שהופרטה ואינם פועלים על ידי Olympic Air. הקווים האלו יוצאו בקרוב למכרז על ידי ממשלת יוון, והחברה תוכל לזכות בהם ולהפעיל גם אותם, אם תרצה, עד שלמעשה היא תקיים כמעט במלואה את פעילותה של החברה שהופרטה.

Olympic Air בישראל

נדמה כי חברת Olympic Air 'נכנסה למשחק' בדיוק בזמן הנכון מבחינתה, בכל הנוגע לשוק הישראלי: בשנים האחרונות הביקוש לטיסות ולחבילות נופש בטורקיה ירד בצורה דרסטית בשל היחסים העכורים בין טורקיה לישראל, ומי שנהנית מכך יותר מכל היא יוון.

בהתאם, הביקוש לטיסות ליעדים שונים ביוון עולה ללא הפסקה. אולימפיק אייר מציעה נכון להיום ארבע טיסות סדירות בקו תל אביב-אתונה, אך היא מתמודדת באותו קו עם חברת אל על הישראלית ואג'יאן איירלינס, כך שהתחרות כאן לא פשוטה.

בכל מקרה, מדובר במצב נפלא עבור הישראלים, שזוכים גם לתחרות אדירה בין שלושת השחקנים בקו תעופה זה, וכן למבחר טיסות עצום לבירת יוון, בקצב של עד שלוש טיסות ליום בימים מסוימים. אגב, Olympic Air מבצעת מאתונה שלל טיסות ליעדים שונים ברחבי יוון ומחוצה לה.

מדיניות הצ'ק אין של Olympic Air

דלפקי הצ'ק אין של החברה נפתחים כשעתיים לפני העלייה למטוס, כאשר ההמלצה היא להגיע אליהם סמוך למועד הפתיחה. הדלפקים נסגרים כ-45 דקות לפני ההמראה בטיסות בינלאומיות, ו-30 דקות לפני ההמראה בטיסות בתוך יוון.

החברה מאפשרת לבצע גם צ'ק אין מקוון, דרך אתר האינטרנט שלה או דרך הסמארטפון, מ-24 שעות לפני העלייה למטוס ועד שעה לפני כן. בנוסף, ניתן לבצע צ'ק אין בשירות עצמי מ-30 שעות ועד 40 דקות לפני ההמראה, אך שירות זה אפשרי נכון לעכשיו רק בשדה התעופה הבינלאומי באתונה.

אגב, למי שעולה על טיסת חזרה עד 24 אחרי ההמראה, יוכל לבצע צ'ק אין גם עבור הטיסה החוזרת, באותה הזדמנות.

מדיניות מטען

אל המטוס עצמו ניתן להעלות תיק אישי אחד, במשקל של עד שמונה ק"ג ובמידות שאינן עולות על 55X40X23 ס"מ. ניתן להעלות גם תיק עבור ציוד לתינוק, ללא תשלום, בתנאי שהציוד אינו עולה על שישה ק"ג.

אל בטן המטוס ניתן לשלוח עד שתי מזוודות, אך אלו חייבות להיות במשקל כולל של 20 ק"ג בכל מקרה. על כל חריגה של קילו, ייגבה תשלום של 5% - בהתאם לתעריפים אשר נקבעו על ידי יאט"א, ארגון חברות התעופה הבינלאומי. אגב, מזוודה שתשקול יותר מ-32 ק"ג, תישלח בטיסת מטען נפרדת ותחויב במחיר גבוה בהרבה.

הנחיות מיוחדות לטיסה עם Olympic Air

  • ניתן לשלוח אל בטן המטוס גם מזוודה אחת עבור תינוק עד גיל שנתיים, במשקל של עד 10 ק"ג ללא תשלום
  • גם מושב לרכב, עגלת תינוק וכדומה אשר יישלחו אל בטן המטוס לא יחויבו בתשלום נוסף, בתנאי שיהיו במידות סבירות
  • כרטיס טיסה לילדים יזכה בהנחה מסוימת, בהתאם לגיל הילד וליעד. Olympic Air מבדילה לצורך כך בין ילדים בגיל שנתיים עד ארבע ובין ילדים בגיל חמש עד 11 ומעניקה הנחות שונות לכל קבוצת גיל
  • ניתן להטיס חיות מחמד במטוס עצמו בלבד ולא בתא המטען
  • החיוב עבור טיסות פנים ארציות עבור הטסת חיית מחמד הוא ארבעה יורו
  • בטיסות בינלאומיות המחיר לכל קילו (כולל המנשא) הוא 1.5% מהתעריף הרשמי שקבעה יאט"א